Hakkımızda

İzmir Psikolog ekibi olarak, insanın ruhsal yolculuğunu 20. yüzyılın ilk çeyreğinde Norveçli bir bilim insanı tarafından Çin’den Avrupaya getirilen Pilea, yolculuk boyunca cam bir kavanozda taşınmasına rağmen hayatta kalmış ve çoğalmıştır. Tüm bu zorlu yolculuk koşullarına rağmen hayatta kalan ve çoğalan Pilea’nın bolluk ve bereket getirdiğine inanılmaktadır. Bu hikayeden yola çıktığımız ilhamla yaşamlarımızın da tıpkı Pilea’nın yolculuğu gibi olduğunu düşünüyoruz.


Yolculuğumuz harekete geçtiğimiz anda başlıyor. Bizler de bireysel yolumuzda ilerliyor, bazen zorlanıyor, bazen düşüyor, bazen duraksıyor, bazen ziyaret edeceğimiz insanlarla tanışıyor ve bazen koşuyoruz. Her şeye rağmen sürekli bir seyir halindeyiz ve yaşamımız boyunca daima gideceğimiz “daha uzak bir yer” var. 


Bir çok insanın zorlandığı, durakladığı yol ayrımlarında kaldığında ve gelişmek için devam etmeye gönüllü olduğu noktalarda yolculuklarının bir dönemine eşlik etmek için bizler de kendi yolculuklarımızda böyle bir yol ayrımındayken birlikte yola devam etmeye karar vererek Pilea Psikolojiyi kurduk. 


Bir gün yollarımızın kesişmesi dileğiyle!


-Kurucu Psk. Öznur Şahan                                -Kurucu Kl. Psk. Ceyda Örek