Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Üniversite eğitimi süresince deneyim kazanmak adına çeşitli hastaneler, anaokulları, ve özel kliniklerde gönüllü ve zorunlu staj yapmıştır.

Lisans eğitimin ardından eğitimlerini ve süpervizyon süreçlerini tamamlayarak Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) ve Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT) uygulayıcısı olmuştur.

Ergen ve yetişkin bireysel psikoterapi çalışmalarına devam etmekle beraber eğitim, seminer ve atölye çalışmalarını da sürdürmektedir.

Seanslarında Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT), Kabul ve Adanmışlık Terapisi (ACT), Bilinçli Farkındalık (MBSR, MBCT), Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi yaklaşımlarını takip etmektedir.

Alanıyla ilişkili güncel bilimsel araştırma ve terapi yaklaşımlarını literatürden takip ederken kendini güncelleyen, profesyonelliği, yargılamamayı, saygıyı ve koşulsuz kabulü mesleki değerleri olarak görerek her gün kendini geliştirmeye devam ederken, bilgilerini ve deneyimlerini birleştirerek çalışmalarına devam etmektedir.

Şubat 2023 itibari ile İzmir Karşıyaka Bostanlı’da bulunan Kurucusu olduğu Pilea Psikoloji Merkezi’nde danışanlarını kabul etmektedir.


https://www.doktorsitesi.com/oznur-mandaci-sahan/psikoloji/izmir