Psikolog hizmetleri veren firmamız kişisel problemler ya da gelişim sürecinde yaşanan sıkıntılar üzerinde özel çalışmalar yürütmektedir. Bireysel psikoterapi çalışmaları da kişilerin yaşadıkları sorunların üzerinde durarak çözümler yaratmaktadır.

 Profesyonel kişiler tarafından verilen Karşıyaka psikolog hizmetleri ile stres ve kaygı bozuklukları başta olmak üzere pek çok sorun üzerinde durulur. Birebir görüşme ile seanslar gerçekleşmektedir. Karşıyaka psikolog çocuk terapisi, gelişim sürecinde yaşanan sıkıntılar, evlilik terapisi ya da bireysel terapi çalışmaları vermektedir.

 Bireysel Psikoterapi Çalışmaları

 Bireysel psikoterapi çalışmaları, kişilerin kendi içlerinde yaşadıkları sorunları ve geçmiş hayatında oluşan travmaları ele almaktadır. Kişilik bozukluklarının giderilmesi ve asıl soruna odaklanma alanında çalışmalar yapılmaktadır. Güvenli bir ortam içerisinde geçen sohbet ile sorunun kaynağı belirlenir.

 Terapist bireyin sorunlarına gerekli tanıları koyarak bu aşamada uygulamalar sürdürür. Çoğu birey duygularını ifade etme konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Hazırlanan bu rahat ve güvenli ortam içerisinde bireyler daha dışa dönük ve sorunlarını daha hızlı çözmeye başlamaktadır.

 Bireysel Terapiye Hangi Durumlarda İhtiyaç Duyulur?

 Bireysel terapinin pek çok nedeni vardır. Yaşanan kişisel problemler, duygu değişimleri ya da travmalar bu durumu tetikleyen en öncelikli sebeplerdir. Üstelik bireysel terapi sırasında kişiler ile birebir iletişim kurulmaktadır. Bilişsel ve davranışçı terapi olarak geçen bu terapilerde danışan incelenir.

 Stres ve kaygı bozukluğu yaşayan kişiler, aile içi şiddet ya da sorun yaşayanlar, depresyon, işsizlik, fobi gibi durumlar da bireysel terapi alınması gerektiğini göstermektedir. Özellikle günümüzde öfke sorunları yaşayan kişilere bireysel terapi alınması uzman kişiler tarafından tavsiye edilmektedir.

 Aile ve Ebeveyn Terapi Çalışmaları

 Aile içi yaşanılan sorunlar ya da gelişim çağında olan çocuklar aile terapisi alınmasının en büyük nedenleridir. Ergen psikolojisini anlamak isteyen anne ve babalar bu açıdan çocuklarına daha doğru adımlar ile gitmeye başlamaktadır.

 Aile içerisinde sıkça sorun yaşayan çiftler için de evlilik ve çift terapileri verilmektedir. Çift terapisi boşanma aşamasına gelen çiftlere tavsiye edilen uygulamalardan biridir. Bu uygulama sayesinde çiftler birbirini daha iyi anlamaya ve dinlemeye başlamaktadır. Aile içerisindeki dinamikler yerine getirilmekte ve sorunların tamamı da çözüme kavuşmaktadır.