Yaşar Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünü başarıyla tamamladıktan sonra, Yakın Doğu Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisans programından mezun olarak “Klinik Psikolog” ünvanını almaya hak kazanmıştır. 

Eğitim hayatı boyunca birçok merkezde ve Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, İzmir Adalet Sarayı resmi kuruluşlarda çalışmıştır.

480 saatlik eğitimini ve süpervizyonunu tamamlayarak Aile Danışmanlığı alanında yetkinliğini almıştır. 

Lisans eğitimi ve meslek yaşantısı süresince klinik psikoloji alanında güncel kalabilmek adına çeşitli terapi ekollerinin teorik eğitimlerini ve süpervizyon süreçlerini tamamlamıştır.  

Aktif olarak seanslarında Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT), Kabul ve Adanmışlık Terapisi (ACT), Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi yaklaşımlarını takip etmektedir. Ergen ve aileleri aynı zamanda yetişkin psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir. 

Kurumsal işbirlikleri ile firmalarda grup çalışmalarına devam ederken, ailelere ve alan öğrencilerine yönelik atölye çalışmaları sürdürmektedir.

2023 Şubat itibari ile Kurucusu olduğu Bostanlı Karşıyaka’da bulunan Pilea Psikoloji Merkezi’nde seanslarını kabul etmeye devam etmektedir. 


https://www.doktorsitesi.com/uzm-kl-psk-ceyda-orek/psikoloji/izmir