Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimi boyunca farklı alanlarda staj yapmış, gönüllü çalışmalara katılmıştır. Disiplinler arası çalışmanın geliştiriciliğine inandığından psikolojinin farklı alanlarında stajlarını yapmıştır. İki yıl boyunca Prof. Timothy Jordan süpervizörlüğünde psikoloji araştırmaları yapmıştır. Sonrasında ODTÜ’de Bilişsel Psikoloji ve Politik Psikoloji Laboratuvarlarında stajlar yapmıştır. Yüksek lisans eğitimini İtalya’da Pavia Üniversitesi’nde Nöropsikoloji üzerine yapmıştır, şu an tez sürecindedir. 2020- 2021 arasında çocuklar ile grup çalışmaları yürütmüştür.  Aynı zamanda Ege Üniversitesi Çocuk ve Ergen Laboratuvarı’nda araştırma asistanı olarak görev yapmaktadır. Aktif olarak psikososyal destek grupları içinde yer almakta ve bu gruplarla ruh sağlığı alanındaki hizmetlerin daha çok insana ulaşmasını hedeflemektedir.

Farklı ekollerden eğitim ve süpervizyon süreçlerini tamamlamıştır, eğitim ve süpervizyonlarına devam etmektedir.  Şu an yetişkin seanslarında Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) ve Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT) ekollerini kullanmaktadır. Çocuklar ile olan seanslarında Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ve Filial Terapi uygulamaktadır. Aynı zamanda, Psikodiyalektik Okulu’na devam etmektedir.

Çeşitli atölyelerin yürütücülüğüne eşlik etmiştir. Umay Home Space desteği ile 2022 yılında Kurtlarla Koşan Kadınlar Okuma ve Paylaşım Grubunu’nun yürütücülerindendir. 

Şubat 2024’ten itibaren İzmir Karşıyaka Bostanlı’da bulunan Pilea Psikoloji Merkezi’nde çocuk, ergen ve yetişkin danışanlarını kabul etmeye başlamıştır.